OKUYORSUNUZ...

YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI İÇİN YENİ ADRESİNİZ E...

YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI İÇİN YENİ ADRESİNİZ ELLA EDUCATION

Education

Okullar kapanmadan,yaz tatili planları yapılmadan önce tam zamanı diyerek; sizleri yurt dışında çocuklarınızın dil eğitimi ve yaz kampları için değerli bilgiler edindiğim eğitimci kimliği ile Sevgili Seda Akyüz ile tanıştırmak istedim.

Seda Akyüz Ella Education kurucusu.Londra merkezli çalışan Seda aynı zamanda matematik öğretmeni.Öğrencilik yıllarında bir tur vesilesi ile yaşadığı yurt dışı dil eğitimi tecrübesi sonrasında “bu iş nasıl daha iyi yapılır” diye kafa yormuş ve şu anda neredeyse kişiye özel birebir eğitim danışmanlığı vererek tüm öğrencilere ve hatta iş İngilizcesi için başvuran danışanlarına hizmet vermektedir.

Seda Akyüz

Ben sizlere genel olarak Ella Education ve hizmetleri hakkında bilgiler vereceğim.Ancak ilk önce şunu söylemek isterim. @ellaeducation instagram hesabını takip ederseniz özellikle hikayeler bölümünde Seda İngiltere’de ziyaret ettiği tüm okulları takipçileri için detaylı bir şekilde paylaşıyor.

Peki gelelim anne babalar olarak kafalarımızdaki sorulara…

Yurt dışında eğitim nedir?
Çocuklarımız ne zaman dil okuluna gidebilir?
Yalnız mı gitmeliler birlikte mi gitmeliyiz?
En az ne kadar süreli göndermeliyiz?
Aile yanına eğitime gitmeliler mi?
Okuldan bir arkadaşı ile yaz okuluna veya dil okuluna gönderebilir miyiz?
Yurt dışında bu eğitimlerin maliyeti ne kadardır?

Sorular çok.Ancak cevaplar da çok.Seda ile konuşmamıza başladığımda bende ilk olarak ne kadar süre ile bir dil eğitimi almalıdır diye başladım sorularıma.Genel olarak yaz kampları yaş aralıkları 8-17 yaş olarak bilgiye sahip olmakla birlikte aslında üç veya dört yaşındaki çocuklar için bile yaz okulları olduğunu,özellikle iş ingilizcesi eğitimi almak için kendisine danışan annelere böyle bir opsiyon sunduğunu ve çocuk yaz okuluna giderken annede dil okuluna giderek kendi eğitimini tamamlayabildiği bilgisini verdi.

Pek tabii biz Türk aileleri için çoğunlukla 8-17 yaşları arasında göndermeye başladığımız çocuklarımızın dil eğitim okulları için minimum iki haftalık bir zaman olması gerektiğinin ancak üç haftalık seçilen programların çocuklar açısından daha verimli geçtiğinin altını çiziyor.

Yurt dışında eğitim aslında kişilerin istek ve ihtiyaçlarına göre şekillenen büyük bir resim.Lise veya üniversite eğitimi almak isteyebilirsiniz, yüksek lisans yapmak isteyebilirsiniz,dil okuluna gitmek isteyebilirsiniz,sertifika programlarına katılabilirsiniz veya çocuklar için yaz okulları seçebilirsiniz.

İngiltere’deki bir çok okul her yıl tüm ülkelerden dil eğitimi almak için gelen binlerce öğrenciyi ağırlamaktadır.Tüm okullar kampüslerinde kalan öğrenciler için kuralları belirlenmiş şekilde güvenlik kurallarına harfiyen uymaktadır.Ella Education ile iletişime geçerek çocuğunuzu herhangi bir okula göndermek istediğinizde kabul göreceğiniz okulun formlarını doldurarak tüm bilgilerinizi paylaşmış oluyorsunuz.

Yakın bir arkadaşı ile çocuğumuzu dil eğitimine gönderelim mi sorusu da aslında ailelerin tercihine göre cevaplanabilir.Belki ilk defa yurt dışına çıkacak ve ilk defa aileden ve ülkesinden uzakta kalacak çocuklar için avantaj olabilir ancak dil eğitimi için iki veya üç haftalık kısa bir programda yeterince pratik yapamayacağı için dezavantaj olacaktır.

Yurt dışı dil eğitimi için seçenekler çok.Bununla ilgili en doğru işleyiş danışmanınız ile tanıştıktan sonra ailecek çocuğunuz için verdiğiniz kararlar ve istekleriniz doğrultusunda size en uygun okula yerleştirebilmek.

ella education yaz okulları

Bir çocuğu erken yaşta farklı bir ülkede dil okuluna gönderdiğinizde, çocuk kültürel anlamda da bir vizyona sahip olarak geri gelecektir.
Değişik kültürlerden arkadaşlıklar edinecek,kendi kendine kaldığında problemlerini çözebilmek için çaba sarfedecektir.

Aileler bu konuda çocukları için cesur davranmalılar.Özellikle Türk öğrenciler yemek ve konaklama konularında sıkıntılar yaşayabiliyor.Bu konularda aileler tutarlı olmalı ve çocuk buna göre desteklenmelidir.En az iki kişilik veya dört kişilik konaklamalı okullar olduğu gibi,okul içinde çıkan yemeklere de uyum sağlamaya çalışmaları ve kültür olarak tanımalarının önemini vurguluyor.

Yabancı bir dil edinmek üzere seçeceğiniz yaz okulları programlarını incelemeye başladığınızda ne kadar çeşitliymiş sizde görebilirsiniz.Kız çocukları için zerafet okulundan tutun,erkek çocukları için Manchester City FC futbol okulu, binicilik ve okçuluk sporları için yaz okulları, kodlama,işletme ve hatta  küçük yaşlarda hukuk alanında alabileceğiniz bir çok kategoride eğitim  mevcut.

Okullar hakkında birebir fikir sahibi olmak isterseniz Ella Education web sitesinde tüm bilgiler sizleri bekliyor.

Neden Ella Education seçmeliyiz diye soruyorum?Çünkü Ella Education British Council onaylı bir acenta (tıklayınız),7/24 kendisine ulaşabileceğiniz bir eğitmen,bir anne.Ve tüm öğrencilerini eğitimleri süresinde en az bir kez olmak üzere ziyarete giderek yüz yüze iletişimini devam ettiren bir acenta.

Son olarak anne babalar için en önemli konulardan biri olan eğitimlerin ücretleri ne kadar sorusuna gelelim.Eğitimler, seçeceğiniz okul,süre,aile yanı konaklama veya okul içerisinde konaklama vb kriterlere göre farklılıklar gösterebiliyor.Ancak Ella Education okulları birebir ziyaretleri sırasında okul yönetimi ile görüşerek ülkemizdeki döviz artışlarını anlatarak okullardan Türk öğrenciler için indirimli fiyatlar talep ediyor.Bu duyurularını yukarıda da ilettiğim gibi instagram @ellaeducation hesabından sık sık duyuruyor.Takip etmenizde fayda var.
Bilgi almak,kafanızdaki sorulara cevap bulmak isterseniz tüm iletişim bilgileri aşağıdadır.

Seda Koçdağ Akyüz
46 Regent Street, WD24 5AU, Watford, Hertfordshire, UK
+447440254213
www.ellaeducation.com

Yazımı beğendiyseniz fayda göreceğini düşündüğünüz kişilerle paylaşmak isterseniz lütfen aşağıdaki sosyal medya düğmelerine basarak paylaşınız 🙂

 


RELATED POST

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.