SENİN HİKAYEN

 

Sabah erkenden uyandım.Malum İstanbul kocaman bir şehir.Hele bir yakadan diğerine gitmek artık büyük problem.Kızımı okuluna bıraktım.Bugün benim için değişik ve keyifli olacak.Bunu hissediyorum.
Az sonra Hürriyet’in davetlisi bloggerlar ile birlikte beyaz perdenin bu sefer ki büyüsünü izleyeceğiz.
Senin Hikayen” filmi Cuma günü vizyona girecek.Ve ben heyecan içinde “özgür,gerçekçi ve kuralcı Esra’nın hikayesini bekliyorum.Çünkü ben de Esra’yım,çünkü ben de özgürüm,çünkü bende gerçekçiyim ve çünkü bende kuralcıyım 
Ve film başlamadan önce ilk olarak Selma Ergeç (Esra) geliyor.Zarif ve kibar.İlk önce gelen Esra’ya günaydın diyor  Sonra davetliler ve filmin yönetmeni Tolga Örnek giriyor kapıdan içeri.Tolga Örnek bloggerlar ile pek koyu bir sohbete dalıyor.Yaptığı işi bize öyle aşkla anlatıyor ki görmelisiniz.

Salondayım ve perde…İlk izlenimim sahici oyuncular…Çok samimi yan komşu gibi,akraba gibi.Birbirini seven tatlı bir çift Esra ve Hakan.Hakan’ın annesi ve babası insana keşke böyle birbirine kıymet veren saygılı çiftler daha çok olsa dünya bayram yeri olurdu dedirtiyor. Hakan’ın annesi Meral Hanım’ın tek hedefi oğlunu ve gelinini kandırıp babaanne olmak  Fakat bir yandan da amansız bir hastalıkla boğuşmak zorunda olan Meral Hanım hiç beklemediği anda gelen torun haberiyle hayata tutunuyor. Sonra film şenlik,kahkaha,mutluluk göz yaşları eşliğinde devam ediyor.
”Senin Hikayen” aslında “Bizim Hikayemiz”

Çünkü benim annem de bir sabah filmde çıkan o vurucu sesin tüm çıplaklığı gibi bizi bıraktı gitti. Çünkü benim annem de bize mezuniyetler, doğum günleri, nişanlar, tatiller, düğünler, doğumlar yazdığı günlüklerini bıraktı gitti. Sabah uyandığımda keyifli bir gün geçireceğimi düşünüyordum. Evet keyifliydi, tekrar çocuklarımla geçen uykusuz günlerimi; karı koca birbirine nasıl vakit ayıramadığını; kendine nasıl bakamadığını hatırlayıp gülmek…
Ama bir o kadar da hüzün ve kederliydi benim için. Bu film hayatın kendisi olmuş bence. Doğum ve ölüm. Hayatın en çıplak iki gerçeği.
Sevgili Tolga Örnek film sonunda yinede mendiller dolusu göz yaşı döken annelerden alkışları almayı başardı 

Filmi sosyal medya hesaplarından takip etmek isterseniz tıklayınız

Fragman : http://www.youtube.com/watch?v=P3bfwV5RbvA

Facebook : www.facebook.com/seninhikayenfilm

Twitter : www.twitter.com/senin_hikayen

Instagram : www.instagram.com/seninhikayenfilm

senin hikayen


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.