FATOŞ’UN HAMSİLİ PİLAV GÜNÜ

Anchovies for sale

Her şey bugüne kadar aldığım en güzel en özel davet maili ile başladı. Fatoş Vayni Şahin  Yemekevi.tv nin kurucusu.Ne zamandır bana gelecek,evde ben yemek pişireceğim o çekim yapacak diye sözleşiyoruz ama daha bir araya gelemedik. Sanırım yalnızca benimle değil,yoğunluktan bir çok arkadaşı ile görüşememiş Fatoş ve bize dediki “hadi gelin Fatoş’un hamsili pilav gününde buluşalım” Gitmem mi?Becerikli arkadaşım beni davet etmiş yola koyuldum.Taksim Midtown Hotel‘de Sevgili Seda Hanım ile birlikte bizi karşıladılar.Sohbetler edildi,servis başladı.Şu kadarını söylemeliyim: Ben normalde deniz ürünlerini yalnızca kızarmış balık seviyesinde tüketip beğenen biriyim.Ama otelde galeride fotoğrafını gördüğünüz sırayla gelen yemeklerin tümünü sildim süpürdüm.Hayatımda bu kadar yemek yediğim sayılıdır diyeyim yani…Gerçekten özenle hazırlanmış, içine Fatoş’umuzun sevgisinin değdiği bir davet oldu.Şu gördüğünüz hamsili sebze çorbası,hamsi dolması,mezeler,hamsili pilav,tahinli dondurmalı sarma yetmezmiş gibi bir de hepimize içinde kendi el yazısı ve seçtiği cicilerle dolu  hediye paketini hazırlamış.Böyle nazik böyle ince böyle düşünceli insanlarla aynı ortamları paylaşabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum.Ve bu arada bazılarını sosyal medyada takip ederek tanıdığım, bazılarını ise yemek davetinde tanışarak takibe aldığım ve o gün telefonumu fotoğraf makinemi evde unuttuğum için bana gördüğünüz fotoğrafları göndererek destek olan bir çok tatlı, başarılı, girişimci kadın blogger ile tanışmaktan mutluluk duyduğum bir davet olduğunu da eklemeliyim sözlerime…Hamsili pilav tarifini sonra Fatoş’tan sizler için temin edeceğim:SÖZ

Sizde göz atmak yeni keşifler yapmak isterseniz Fatoş’un Hamsili Pilav Gününden yeni ve eski dostlarım

emelinmutfagi

banunundunyasi

dilekita

bademlebuduk

gingersbazaar

alevgeziyor

limonlukek

sagliklimutfak

annemutfakperisi

bernaakkurt

ozgeninoltasi

Ballandıra ballandıra anlattı bir de fotoğraflarını koymuş demeyin.Sizde bu muhteşem lezzet günlerine nasıl ulaşırız derseniz aralık ayının sonuna kadar Midtown İstanbul Hotel’de “Roka-Balık” günlerine katılabilirsiniz.

Roka -Balık olmazsa önümüzde yılbaşı var.Midtown; geleneksel Yılbaşı Hindisi servisini, bu yıl da devam ettiriyor. Hindi siparişleriniz, ister tek kişilik servisler halinde, ister kilo ile bütün olarak, iç pilav, karışık sebze, portakal dilimleri ve fırınlanmış ballı kestane eşliğinde pişiyor ve sunumu hazırlanıyor. Sipariş vermek için bir gün önceden oteli  aramanız ve hazırlanmasını istediğiniz saatte otelden teslim almanız yeterli. 2015’ü en lezzetli şekilde karşılamak için,  Midtown Hotel doğru tercih derim ben. Detaylı bilgi ve rezervasyon için info@midtown-hotel.com adresine e-mail gönderebilir ya da +90 212 361 67 67 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.