OKUYORSUNUZ...

DISNEY,ÇİZGİ FİLMLER VE ÇOCUKLARIMIZ

DISNEY,ÇİZGİ FİLMLER VE ÇOCUKLARIMIZ

tr_princess_gt_dreambig_year-2 isney

Disney Türkiye‘nin davetlisi olarak katıldığımız interaktif bilgi paylaşım platformu kapsamında fikirlerine her zaman saygı duyduğum değerli Psikolog ve Yazar Prof. Dr. Üstün Dökmen ve ebeveynler bir araya geldik.Bu toplantıda Disney’in marka değerlerinin okul çağındaki çocukların gelişimine etkileri ve pek tabii hocamızın kıymetli bilgileri bizlere çocuklarımız ile olan ebeveynlik serüveninde yeni bilgiler,yeni bakış açıları sağladı.

Çocuklarımızı televizyon karşısına bırakarak salt iyi şeyler öğrenmesini beklemek ne kadar doğru bir anne baba olarak sorarım size?Bazı helikopter anne-baba dediğimiz ebeveynler çocuklar ne izlediler, ne kadar izlediler, ne öğrendiler diye gereğinden fazla endişelenebiliyorlar. Evet belki haklılar.Ama aynı anne baba ben çalışıyorum deyip küçücük çocuğunu hiç bir eğitimi ve çocuk bakımı tecrübesi olmayan yabancı diyarlardan gelmiş bakıcılara tüm gün bırakıp kendi hayatlarına devam ediyorlar.Demem o ki:Evet çocuklarımızın ne yediğini ne giydiğini ne izlediğini kontrol edelim.Ama dünyayı zindan ederek değil gerçekten iyi ve bilinçli bir anne baba olarak sorgulayalım. Çocuklarımız çok küçük yaşlarda iken zaten bizim kontrol saatlerimizde ve bizim içeriklerini onayladığımız çizgi film ve çocuk programlarını izliyorlar.Ancak yaş büyüdükçe televizyon izlemek,programları tercih etmek çocuğun eline yavaş yavaş geçiyor.Burada da sayın hocamız Üstün Dökmen der ki;çocuklarınızla birlikte sizde programları izleyin,izleyemeseniz de onlarla mutlaka konuşun ve hissettiklerini paylaşın.Bu bir kitap için de geçerlidir film için de geçerlidir. Disney de ailelere televizyonu oyalayıcı konumundan çıkarıp, ebeveyn ve çocukları ortak paylaşıma teşvik eden bir platform olarak görmelerini tavsiye ediyor. Disney içeriklerinde sunulan ve hepimizin çocuklarımızda yerleşmesini istediğimiz olumlu karakter özellikleri, ailenin o içeriği hep beraber deneyimlemesiyle pekişiyor.

Disney Pazarlama Direktörü Armağan Milli ise bizlerle Disney’in sırlarını şöyle paylaştı:

“Disney’in sihri: Tüm ailenin birlikte paylaştığı eğlenceli anlar yaratmasında gizli.
Nesillerdir anlattığı hikâyeler, yarattığı karakterler ve yaşattığı deneyimlerle kalplere hitap eden dünyanın en değerli eğlence markası Disney olarak çocuklar ve ailelerin ilgi ve ihtiyaçlarına yönelik içerikler sunmaktayız.
“Kalplere dokunan eğlence” olarak da nitelendirebileceğimiz Disney markası tüm dünyada ailelerin birlikte paylaşabilecekleri veya kişisel olarak keyif alabilecekleri yaratıcılık ve eşsiz hikaye anlatımına dayalı yüksek kaliteli eğlenceyi temsil etmektedir”.
Disney’in aile içi eğitimle temelleri atılan değerleri çocukların keyif alacağı bir dille sunduğunun da altını çizen Milli yaratılan içeriklerin, hayal gücünü tetiklediğini , sonrasında onları , paylaşmaya yönlendirdiğini belirtti..

Ben kendi adıma dinlemekten ve latigul.com platformunda siz değerli anne babalar ile paylaşmaktan mutlu olduğum kıymetli bir toplantıdaydım.Disney Türkiye ekibine böyle değerli bir toplantıya ev sahipliği yaptığı için teşekkürlerimi sunmak isterim.Daha çok toplantı daha çok bilgi paylaşımı ve yeni konularda görüşmek üzere…

Görsel için disneyturkiye.com.tr teşekkürler


RELATED POST

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.