OKUYORSUNUZ...

2017-2018 YARIYIL TATİLİ ETKİNLİKLERİ

2017-2018 YARIYIL TATİLİ ETKİNLİKLERİ

yarıyıl tatili etkinlikler

Boş sıralar sizi beklesin 🙂 2017-2018 Yarıyıl tatili başlamasına kısa bir zaman var.Bende tatil planları netleşmemiş olanlar için minik bir yazı yazırladım.Yalnızca İstanbul rehberi olmasın diye dikkat etmeye çalıştım.Ancak bana ulaşan tüm basın bültenleri pek tabii ki yine İstanbul ağırlıklı idi.Umarım sizler için faydalı olur.Şimdiden tüm öğrenciler ve eğitmenler için bol dinlenmeli,bol keşifli keyifli bir tatil dilerim.Sevgiler

Kiddie Fest

Kiddie Fest 2 gün süresince “Her yaştan miniğe dolu dolu eğlence” vaat ediyor.
Aile boyu mutluluk, birlikte geçirilen unutulmaz anlar, kayda geçecek anılar, yeni nesillere aktarılacak çocukluk hayalleri, eğlenerek ve oynayarak öğrenecek, iyilikle büyüyüp beslenecek geleceği kucaklayacak ve hatta tasarlayacak bolca minik ve onlara ilham kaynağı olacak büyükleri içeriyor.
Her yaş grubuna uygun (0-12 yaş) Bilim, Kültür, Sanat, Zihin, Müzik, Drama, Masal, Dans ve Hareket Atölyeleri keyifle dinleyip izleyecekleri, yeni bilgiler öğrenebilecekleri,inter aktif olarak katılabilecekleri sahne etkinlikleri, gösteriler ve sevgili Şebnem Seçkiner’in moderatörlüğünde birbirinden keyifli konu ve konukların yer aldığı paneller,kitaplarını imzalı olarak alabilecekleri yazar ve çizerler,kendilerini farklı bir dünyada bulacakları masallar ve drama atölyeleri,takip etmekten keyif aldığınız markalarla tanışma ve alışveriş fırsatları
Ve çok daha fazlası bu festivalde sizleri bekliyor.Bilet almak için tıklayınız 

 

kiddie fest

 

yarıyıl etkinlikleri

İstanbul Hilltown, 18 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında 12.00 – 20.00 saatleri arasında “Kral Şakir ve Çocuk Olmak” etkinliği ile miniklere eğlence dolu bir karne hediyesi sunacak. Her yaştan çocuğun ücretsiz olarak faydalanabileceği etkinliğe, 27 Ocak Cumartesi günü ünlü animasyon yapımcısı ve karikatürist Varol Yaşaroğlu da katılacak. Minikler, etkinlikte yer çekimsiz ortam ile ters köşe olurken Kral Şakir’in imzası haline gelen Fil Necati parçalarını birleştirerek kendi Fil Necatilerini yapacak.

İstanbul ve Ankara Optimum, Lego Etkinliği” Adana Optimum ise, Lego Ninjago Yapım Etkinliği” aktiviteleri ile minik misafirlerine eğlence dolu bir karne hediyesi sunacak. Çocuklar, özel olarak tasarlanmış etkinlik alanında, dünyanın en ünlü oyunlarından olan Lego ile eğlencenin tadını çıkaracak. Etkinlik, 19 – 27 Ocak tarihleri arasında saat 12.00’dan 19.00’a kadar İstanbul Optimum’da, 19 – 28 Ocak tarihleri arasında saat 12.00’dan 20.00’a kadar Adana Optimum’da, 29 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında saat 13.00’dan 20.00’a kadar ise Ankara Optimum’da düzenlenecek.

yarıyıl etkinlikleri lego

İstanbul Kozzy, 19 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında karnesi ile beraber gelen tüm öğrencilere tiyatro bileti hediye edecek. Çocuklar, Kutup Macerası, Çirkin Ördek Yavrusu, İnci Krallığı Prensesleri Müzikali, Kediler Sokağı Müzikali, Oz Ülkesi, Çizmeli Kedi, Alâeddin’in Lambası, Heidi ve Külkedisi Müzikali gibi birbirinden eğlenceli tiyatroları Kozzy’de ücretsiz olarak izleyebilecek.

İzmir Optimum ve Samsun Piazza, sömestr tatilinde “Buz Devri Macera Labirenti” etkinliği ile minik misafirlerini Buz Devri filminin unutulmaz karakterleri Sid ve Scrat ile buluşturacak. Etkinlik, 20 – 26 Ocak tarihleri arasında 12.00’dan 20.00’a kadar Türkiye’de ilk kez İzmir Optimum’da gerçekleşirken, 29 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında 12.00’dan 20.00’a kadar da Karadenizli minikler için Samsun Piazza’da düzenlenecek. “Buz Devri Macera Labirenti” etkinliğine, etkinlik tarihleri boyunca, aynı gün içerisinde toplamda 50 TL ve üzeri alışveriş Optimum ve Piazza Club üyesi ailelerin çocukları ücretsiz olarak katılabilecek.

Şanlıurfa Piazza, 19 – 25 Ocak tarihleri arasında 14.00 – 19.00 saatleri arasında seanslar halinde gerçekleşecek olan “Eskimo Köyü” etkinliği ile Şanlıurfalı miniklerin eğlence noktası olacak. 50 TL ve üzeri alışveriş yapan ziyaretçilerin 4 ile 12 yaş arasındaki çocukları, Piazza’nın etkinlik alanında kurulacak olan platformda, dünyanın en kuzeyinde yaşayan insanların hayatını keşfe çıkacak.

Kahramanmaraş Piazza, 19 – 25 Ocak tarihleri arasında 13.00’dan 18.00’a kadar tüm minikleri “Korkusuz Korsanlar” etkinliğinde bir araya getirecek. Kahramanmaraşlı miniklerin ücretsiz olarak katılabileceği etkinlikte, birbirinden eğlenceli oyunlar ve el becerilerini geliştirebilecekleri atölyeler gerçekleştirilecek.

Sünger Bob ile tanışma zamanı

 

İstanbul WinterDream18 Ocak’ta Vadistanbul’da

18 Ocak – 25 Şubat tarihleri arasında kışın en eğlenceli buluşmalarına ev sahipliği yapacak olan Türkiye’nin ilk ve tek kışlık lunaparkı İstanbul Winter Dreamhafta içi ve hafta sonu 10.00 – 23.00 saatleri arasında Vadistanbul‘da ziyaretçilerini ağırlayacak.

Soğuk kış günlerinin buluşma noktası olmaya hazırlanan İstanbul Winter Dream, açık havada buz pateni keyfi ve dev kızak rampası, atlı karınca, kamikaze, çarpışan arabalar, flying wings, gondol, trambolin ile lunapark klasiği yaşatırken, paten şovları, DJ performansları, ışık, dans gösterileri ve çocuklara özel çeşitli atölye çalışmaları ile çok renkli geçecek. DJ müzik eşliğinde sokak lezzetlerinin keyfine varılacak olan etkinlikte, çeşitli hediyelik eşyaların satıldığı küçük ahşap evlerle de tam bir festival havası yaşanacak. İstanbul Winter Dream biletleri biletixten temin ediliyor.

yarıyıl tatili etkinlikleri

 

Mozart’ın Sihirli Dünyası 27 ve 28 Ocak tarihlerinde saat 13.00 ve 16.00’da çocuklarla buluşuyor

Ünlü besteci Mozart’ın Sihirli Flüt operasından yola çıkarak hazırlanan Mozart’ın Sihirli Dünyası, DÇSO’nun yorumuyla 27 ve 28 Ocak tarihlerinde saat 13.00 ve 16.00 saatlerinde Volkswagen Arena’da sahnelenecek. Gösterinin medya sponsoru Star TV.

Genel Müzik Direktörlüğünü Prof. Rengim Gökmen üstlendiği ve Türkiye’deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan DÇSO, Mozart’ın Sihirli Dünyası’yla başta çocuklar olmak üzere 7’den 70’e tüm izleyenlere keyifli bir gösteri sunmaya hazırlanıyor. Yazar ve yönetmen Murat Göksu’nun yorumuyla oyunlaştırılan Mozart’ın Sihirli Dünyası’nın oyuncuları arasında Türk operasının tanınmış sanatçılarından Ahmet Baykara, Arda Aktar, Görkem Ezgi Yıldırım, Eylem Demirhan Duru ve Mehmet Yılmaz yer alıyor. Gösteride Mozart’ın çocukluğunu küçük yıldız Ata Berk Mutlu, ünlü besteci Mozart’ı ise deneyimli oyuncu Serhat Kılıç canlandırıyor.

Yaklaşık bir saat sürecek müzikli gösterinin biletleri Mobilet’te…

yarıyıl etkinlikleri doğuş senfoni orkestrası

FMV Galeri Işık, fotoğraf sanatçısı Aslı Aybars ve Murat Esibatır’ın karelerinden oluşan “Yuva Beklerken” isimli fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak. Sergi, 16 Ocak – 2 Şubat 2018 tarihleri arasında FMV Galeri Işık Teşvikiye’de ziyaret edilebilecek. Hayvanların üzerinde sahipleri tarafından terkedilmenin yarattığı etki ve onların yeni yuva beklemesi üzerine kurgulanan sergi, Çevre ve Sokak Hayvanları Derneği yararına düzenlenecek.

 

fmv sergi

İstanbul Modern Etkinlikleri

İstanbul Modern, 22 Ocak–2 Şubat 2018 yarıyıl tatilinde 7-12 yaş arası çocuklara yönelik sanat dolu, hem eğlenceli hem de öğretici bir dizi atölye programı hazırladı. Çocuklar müze uzmanlarıyla sanatı yorumlamaya çalışırken, kendi sanatsal üretimlerini de gerçekleştiriyorlar.

Resimler ve Kostümler Atölyesi

22 Ocak Pazartesi 10.00-12.00; 29 Ocak 2017 Pazartesi 13.00-15.00

Bu atölyede çocuklar, renklerle, lekelerle ve farklı sanat malzemeleriyle çalışarak hayal güçlerinin sınırlarını zorluyor. Sanat tarihinden usta ressamların resimlerinden örneklerin yer aldığı bir sunumu izleyerek, resimlerde tarif edilen dönemleri ve kostümleri değerlendiriyorlar. Ardından, önce prova mankenleri üzerinde bir kostüm tasarlıyor, sonra bu kostümü giyen bir figür için resim çalışması yaparak atölye çalışmasını tamamlıyorlar.

Duvar Ressamları

22 Ocak Pazartesi 13.00-15.00; 29 Ocak 2017 Pazartesi 10.00-12.00

Fransa’daki ilk duvar resimlerinden Avustralya yerlileri aborjinlerin yaptığı resimlere, Mısır hiyerogliflerinden İtalyan ressamların duvar resimlerine uzanan bir yelpazede figür ve anlatı konusuna odaklanan program, çocukları bir anlatı içeren duvar resimleri yapmaya davet ediyor. Örneklerin incelendiği bir sunum ile başlayan program, çocukların kendi hikayelerini oluşturacak imgeleri hayal etmeleri ile devam ediyor. Çocuklar, duvar üzerinde, kendileri için ayrılmış bölümlere hikayelerini boyalarla aktarıyor, duvar resimlerini yaparak programı tamamlıyor.

Geleceğin Mimarları

23 Ocak Salı 10.00-12.00, 30 Ocak 2017 Salı 13.00-15.00

Çocuklar bu atölyede onlar için özel hazırlanmış geometrik biçimleri bir araya getirip boyayarak oyun alanlarıyla dolu yeşil bir kent yaratıyor. Çalışma çocuklarda kent kavramını geliştirmeyi ve çevre bilincini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Akımlar ve Resimler

23 Ocak Salı 13.00-15.00, 30 Ocak 2017 Salı 10.00-12.00

Bu atölye çalışmasında çocuklar, kendine özgü üretim süreçlerini içeren sanatsal pratikleri deneyimleyerek, modern sanat tarihinin izlenimcilik, kübizm, soyut dışavurumculuk gibi akımlarını keşfetme fırsatı yakalıyor. Programda müzenin sergi salonlarında desenler çiziyor, atölyede çekilen fotograflarından yola çıkarak farklı perspektiflerle portrelerini hazırlıyor, duygu ve düşüncelerini bir oyunla ortaya çıkarak lekesel resimler oluşturuyorlar. Atölye çalışması çocukları kendini ifadenin, farklı sanatsal biçimleriyle tanıştırıyor.

Mikroskoptan Resimler

24 Ocak Çarşamba 10.00-12.00, 31 Ocak 2017 Çarşaba 13.00-15.00

Bilimin araştırma teknikleri ile plastik sanatları buluşturan program, çocukların sık rastladıkları soğan kabuğu, kum, yaprak gibi malzemelerin mikroskop ile nasıl göründüklerinin incelenmesi ile başlıyor. Ardından gördükleri görüntülerden yola çıkarak bu mikro dünyanın resimlerini su bazlı boyalar kullanarak üretiyorlar. Program müzenin “Sanatçı ve Zamanı” adlı koleksiyon sergisinin gezilmesi ile tamamlanıyor.

Doğanın Ressamları

24 Ocak Çarşamba 13.00-15.00, 31 Ocak 2017 Çarşaba 10.00-12.00

Bu atölyede çocuklar, doğayı sadece görüntüleriyle değil, onu oluşturan parçalarla, yapraklar, bitki gövdeleri vb. organik malzemelerle resmetmenin yollarını arıyorlar. Program resimlerini arayan tuvallerin hikayelerinin dinlenmesi ile başlıyor. Çocuklar boş tuvallerdeki olmayan resimleri hayal edip, kompozisyonlar oluşturarak, hayallerini gerçek kılıyorlar.

Çamurdan Heykeller

25 Ocak Perşembe 10.00-12.00, 01 Şubat 2017 Perşembe 13.00-15.00

Bu atölye çalışması, çocukları doğal bir malzemeyle çalışarak imgelem dünyalarını geliştirmeye davet ediyor. Programda çocuklar İstanbul Modern’in “Sanatçı ve Zamanı” koleksiyon sergisinde yer alan bazı otoportre çalışmalarında olduğu gibi kendi hikayelerinden yola çıkıyor. Fiziksel özelliklerinin ötesinde kendi iç dünyalarına bakan çocuklar, kendini anlatma sanatının alışılagelmişin dışında kalan, binbir türlü yöntemiyle tanışıyor. Alışkanlıklarını, korkularını yani kendilerine dair özgünlüklerini, çamura form vererek somutlaştırıyorlar.

Sıradan Nesnelerle Heykeller

25 Ocak Perşembe 13.00-15.00, 01 Şubat 2017 Perşembe 10.00-12.00

Bu atölye çalışması, bardak, tabak gibi her gün kullandığımız nesneleri, işlevlerini değiştirerek, onlara hayallerimizi ve fikirlerimizi yansıtan anlamlar yükleyerek heykeller oluşturmaya odaklanıyor. Program çeşitli nesnelerin formlarının araştırılmasına ilişkin çizim çalışmaları ile başlıyor. Ardından program bu nesnelerin yaratılış amaçları dışında olan farklı bir görünüm kazandırılmasını amaçlayan dönüşüm oyunu ile devam ediyor.

Pixilation Kısa Film Atölyesi

26 Ocak Cuma 10.00-12.00, 02 Şubat 2017 Cuma 13.00-15.00

Çocuklar bu atölyede gruplar oluşturuyor ve kendi kısa animasyon filmlerini hazırlıyor. Ortak bir hikayenin farklı yorumlarının üretildiği atölye çalışmasında çocuklar senaryo oluşturma, oyunculuk, fotoğrafçılık gibi roller üstlenerek ortak animasyonlarını tamamlıyor.

Fantastik Aksesuar Atölyesi

26 Ocak Cuma 13.00-15.00, 02 Şubat 2017 Cuma 10.00-12.00

Sıcaktan bunalanları serinleten kafa fıskiyeleri, geçmişi gösteren gözlükler ve daha birçok fantastik makine fikri, bu atölyede doğabilecek sayısız fikrin içinde belkide en basitleri. Günlük hayatta kullandığımız gözlük, şapka ve saat gibi aksesuarların işlevlerinin dönüştürülmesi ile devam eden program çocukları, yetişkinler için olağandışı olduğu kadar gereksinim duyulabilinecek olan araçları düşünmeye, tasarlamaya ve kartonlarla modellerini hazırlamaya davet ediyor.

Her bir atölye için katılım ücreti: 120 TL

Programlar hakkında detaylı bilgi ve kayıt için: 212 334 73 12

Online kayıt için http://www.istanbulmodern.org/adresine başvurabilirsiniz.

istanbul modern etkinlikler 2018

 

Dinozorlar Tepe Nautilus’ta canlanıyor!

Tepe Nautilus, yarıyıl tatilinde çocuklar için çok özel bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. 19 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında tüm çocuklar Türkiye’nin ilk interaktif Dinozor Laboratuvarı’nı Tepe Nautilus’ta ücretsiz olarak deneyimleyebilecek.

İstanbul’un köklü alışveriş merkezi Tepe Nautilus, Türkiye’nin ilk interaktif dinozor laboratuvarını çocuklarla buluşturuyor. 19 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında Tepe Nautilus’a gelecek minik ziyaretçiler dinozorlar hakkında merak edilen her şeyi bu atölyede öğrenme fırsatı yakalayacak.

Türkiye’de bir ilk olan ve tamamen ücretsiz olarak sunulacak laboratuvarda çocuklar; dinozor yumurtalarını tanıyacak, bir dinozorun doğumuna eşlik edecek, yumurtasını boyayacak.

Tepe Nautilus, yarıyıl tatilinde tüm meraklı minikleri Dinozor Laboratuvarı’nda dinozorları yakından tanımaya davet ediyor.nautilus dinazorlar sergisi

 

Pera Müzesi Eğitim Programları

Pera Eğitim, yarıyıl tatilini sanatla iç içe geçirmek isteyen tüm çocukları müzeye davet ediyor. Pera Müzesi’nin süreli sergilerinden ilhamla farklı yaş gruplarına yönelik hazırlanan on beş atölye, 23 Ocak – 04 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleşiyor. “Bana Bak!sergisi kapsamındaki atölyeler, katılımcıların portreler aracılığıyla kimlik ve duygu kavramları üzerine düşünmelerini sağlarken, kendi sanat eserlerini yaratmalarına imkân tanıyor. “Louis Kahn’a Yeni/den Bakış” sergisi kapsamındaki atölyeler ise katılımcılara Amerikalı mimar Louis Kahn’ın eserlerine bir bakış sunarken, ışık ve gölge üzerinden yeniden yorumlamalarına olanak tanıyor ve mimarlığa meraklı olanlara keyifli bir keşif alanı yaratıyor.

4-6 YAŞ GRUBU PORTRELER ÜZERİNE ÇALIŞIYOR!

“Bana Bak!” sergisinde yer alan İngiliz sanatçı Sharon Lockhart’ın “Öğle Molası” başlıklı eserinden ilhamla hazırlanan Doğadan Portrem atölyesinde katılımcılar, yaprak, ağaç dalı, kozalak gibi doğal malzemeler ile portreler yaratıyor. Parçaları Birleştir: Mozaik atölyesinde ise katılımcılar bu kez mozaik tekniğiyle portrelerini yaratıyor, İspanyol sanatçı Pedro Mora’nın “Amber Smoot” adlı seramik eseriyle bağlantı kurarak, büyük şehirlerde ortaya çıkan çeşitli kimlikler hakkında farkındalık kazandırıyor. İngiliz sanatçı Gillian Wearing’in “Bana Bak!” sergisinde yer alan portreleri inceleyen katılımcılar, Albümdeki Ben atölyesi kapsamında, farklı karakterleri göz önünde bulundurarak bir aile albümü tasarlıyor. O Ne Surat? başlıklı atölye, İspanyalı sanatçı Esther Ferrer’in “Şaşkınlık, kibir, ıstırap, vesaire, vesaire” isimli video yerleştirmesinden esinleniyor. Katılımcıların eşleştikleri arkadaşlarının yüz ifadelerini anlamlandırmaya çalıştıkları çalışma, ifadelerin dev kartonlara çizilmesi ile devam ediyor.

Özellikle Louis Kahn ve onun çağdaşı mimarların kullandığı teknik çizim kavramlarına odaklanan Plan, Kesit, Görünüş atölyesinde katılımcılar, öncelikle birer yapı maketi oluşturuyor, ardından kesit ve plan parçalarını ayırarak boyuyor. Bir Müze Tasarlıyorum atölyesinde, Louis Kahn’ın sıklıkla vurguladığı ihtiyaç ve istek farkını örneklemek üzere bir müze tasarlanıyor. Her çocuk kendi ihtiyaçlarını ve isteklerini tanımlayarak listeliyor, “Nasıl bir müze isterim, bu isteklerimin hangileri ihtiyaç?” sorularına yanıt arıyor. Atölyede katılımcılar son olarak, çizim ve sulu boya teknikleriyle bir müze tasarımı ortaya koyuyor. “Louis Kahn’ın binalarında tanıdık hangi şekiller var?” sorusunun yanıtını arayan Sizi Bir Yerden Tanıyor Gibiyim atölyesi sergi turu ile başlıyor. Katılımcılar, ünlü mimarın eserlerinde yer alan üçgen, dikdörtgen, daire gibi şekilleri çizip boyayarak mimari yapılara soyut bir bakış getiriyor.

7-9 YAŞ GRUBU PORTRELERLE DANS EDIYOR!

“Bana Bak!” sergisinden hareketle hazırlanan Portrelerle Dans atölyesi, bedenin rahatlaması, beden koordinasyonu ve fiziksel yaratıcılık temelli çalışmaları bir araya getiriyor. Koreograf, dans sanatçısı, akademisyen Tuğçe Tuna’nın liderliğindeki atölye, portreler üzerinden görünürlük ve durağanlığı bedenlere taşıyor.

7-12 YAŞ GRUBU BAKIŞ AÇISINI GENİŞLETİYOR!

İngiliz sanatçı Sharon Lockhart’ın “Öğle Molası” eserinden yola çıkan Heykeller Hareket Ediyor: Gerçek ve Hayal atölyesi katılımcıları, müzik eşliğinde poz veriyor ve müzik sona erince heykel gibi kaskatı duruyor. Böylelikle kendi sahnesini oluşturuyor, ardından oluşturulan bu sahneyi her katılımcı gördüğü açıdan resmediyor. Her Kafadan Bir Ses atölyesinde katılımcılar, kendi karakterlerini yaratıyor ve onlara özel sesleri keşfe çıkıyor. Bu süreçte alanın içerisindeki sesleri kullanıyor, bulduğu seslerin ve yarattığı karakterlerin kendilerine özel hikâyelerini oluşturuyor. Deneyime dayalı bu atölyenin sonunda hamurdan yapılan karakterler eve götürülebiliyor.

Gölgelerin Gücü Adına! atölyesi, Louis Kahn’ın mimarlığının en önemli unsurlarından biri olan “gölge” kavramına eğiliyor, “Gölgeyi ne oluşturur? Renkli gölge var mıdır? Aynı şeyin farklı farklı gölgeleri olabilir mi?” sorularını gündeme taşıyor. Atölyede katılımcılar, kendi ışık kutularını yapıyor ve minik çizimlerini, duvara astıkları dev kağıtlara yansıtıyor. Louis Kahn’ın “Bir kemer ne olmak ister?” sorusundan ilham alan Bu Kemer Başka Kemer atölyesi kemerleri mercek altına alıyor. Atölye katılımcıları, Romalı İmparator Konstantin’in taşlarla, Louis Kahn’ın tuğlalarla ördüğü kemerleri kutu ve postüplerle inşa ediyor.

10-12 YAŞ GRUBU BEDENLERINE ODAKLANIYOR, DEĞİŞİMİ SORGULUYOR!

İngiliz sanatçı Gillian Wearing’in yakın aile üyeleriyle kendi gençliğinin canlandırıldığı portrelerinden yola çıkarak oluşturulan Aynı kalmak mı? Değişmek mi?: Felsefe Atölyesi, değişim ve aynılık arasındaki ikiliği sorguluyor. Atölyede katılımcılar, hem büyümek ve değişmek, hem de aynı kalmanın ne anlama geldiği konusunda düşünsel olarak besleyici bir deneyim yaşıyor. Hafıza, Kurmaca ve Dans atölyesinde bedensel dengeleme ve koordinasyon çalışması yapılıyor. Bireysel özgüven ve doğaçlama çalışmalarına da yer verilen atölyede, sergiden yola çıkarak hafıza ve kurmacanın yanı sıra, hakikat, görünüm, varyasyon kavramları inceleniyor. Mimari çizimleri keşfe çıkartanPencereler Konuşsa Ne Söyler? atölyesinde katılımcılar, Louis Kahn’ın binalarındaki pencereleri, kapıları, sütunları inceliyor ve her birini konuşturmayı, metinleştirmeyi deniyor.

Tüm atölyelere katılım bedeli kişi başı 45 TL’dir. 10 kişilik kontenjanı bulunan atölyelerin biletleri Biletix üzerinden temin edilebilir. Atölye katılım ücretleri PERAkart aile sahiplerine %50 indirimli!

Detaylı bilgi ve rezervasyon için: 0212 334 99 00 (4) egitim@peramuzesi.org.tr

yarıyıl etkinlikleri pera eğitim

Her Yerde Oyun Atölyeleri

Bilgi için linke bakabilirsiniz.Tıklayınız

heryerdeoyun

Partyzone Nişantaşı

Atölyelere kayıt için 05302818821 arayabilirsiniz. Kontenjanlar sınırlı, acele edin,yerinizi ayırtın.Sömestr Tatili Atölye Programı

22 Ocak – 2 Şubat arası

1. Hafta

22 Ocak Pazartesi 12.00-13.30 arası Ahşap Boyama 5 Yaş ve üzeri 70 tl
23 Ocak Salı 12.30-14.00 arası Pizza Yapımı 4 Yaş ve üzeri 60 tl
24 Ocak Çarşamba 12.00-13.00 arası Zumba 5 Yaş ve üzeri 50 tl
13.30-14.30 arası Kupa Boyama 4 Yaş ve üzeri 60 tl
25 Ocak Perşembe 12.30-14.00 arası Cupcake Yapımı 4 yaş ve üzeri 60 tl
26 Ocak Cuma 12.00-13.30 arası Keçe Atölyesi- Çanta Yapımı 4 yaş ve üzeri 60 tl

2.Hafta

29 Ocak Pazartesi 12.00-13.30 arası Takı Tasarımı 4 yaş ve üzeri 60 tl
30 Ocak Salı 12.30-14.00 arası Kurabiye Yapımı 4 Yaş ve üzeri 60 tl
31 Ocak Çarşamba 12.00-13.00 arası Yoga 4 yaş ve üzeri 50 tl
13.30-14.30 arası Origami 5 yaş ve üzeri 50 tl
1 Şubat Perşembe 12.30-14.00 arası Resim Atölyesi Yaş ve üzeri 70 tl
2 Şubat Cuma 12.00-13.30 arası Kedi Evi Yapımı 5 Yaş ve üzeri 60 tl

partyzone sömestre programı

Bunun dışında İstanbul’da İyi Cüceler Kitabevi , Beden Atölyesi,Kidsnook Kitabevi ve HappyNest Atölyeleri için aşağıdaki linklerden bilgi alabilir veya instagram hesaplarını takip edebilirsiniz.

www.iyicuceler.com

www.bedenatolyesi.com

www.kidsnook.com.tr

happynest.com.tr/


RELATED POST

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.