OKUYORSUNUZ...

YAZ TATİLİ VE ÇİZGİ FİLM OLAYI

YAZ TATİLİ VE ÇİZGİ FİLM OLAYI

çizgi film

Çocuklar için yaz tatili başladı.Tatilin ilk günleri ile birlikte hızlı bir plan yapma taraftarıyım ben anne olarak.Çünkü bazı kuralları başından koymazsam sonrasında toparlamak güç olabiliyor.O yüzden kızlarımla tatil başlar başlamaz haftalık planlar yapmaya başlıyoruz.Biz uzun süreli yazlığa gitmiyoruz.Kısa süreli tatil molalarımız oluyor.O yüzden evimizde anne kız saati,biraz ders saati,okuma saati ve televizyon izleme saati düzenini ne kadar hızlı oturtabilirsek tatil o kadar verimli ve başarılı geçiyor.

PRINCESS AMBER, PRINCE JAMES, KING ROLAND, QUEEN MIRANDA, PRINCESS SOFIA
Burada televizyon saatinde şanslıyım çünkü iki kız kardeş oldukları için aynı tarz programlardan hoşlanıyorlar.Bugün sizlere ailecek çok beğendiğimiz izlemekten keyif aldığımız Disney Channel’da yayınlanan Prenses Sofia ve Jake ve Varolmayan Ülkenin Korsanları çizgi filmlerinden bahsetmek istiyorum.Prenses Sofia birkaç yıldır severek takip ettikleri bir karakter. Özellikle yayın saati dolayısı ile (17:00) tam okuldan geldikleri dinlenme saatine denk geldiği için izlemekten mutlu oluyorlar.Ben de prenseslerime Prenses Sofia izlerken hızlıca yiyecek bir şeyler hazırlayıp oturup onlarla keyif yapmaya bayıldığım zaman aralığımız oluyor. Prenses Sofia’nın çocuklara olumlu mesaj verdiğini düşündüğüm en önemli özelliği prensesliğin kraliyete mensup olmakla değil mütevazilik, nezaket ve aileye saygı gibi değerlerle geldiğini göstermesi. Yeni bir okula ve ortama uyum sağlama gibi gerçekçi konularda çocuklara cesaret vermesi de daha önce çizgi filmlerde pek karşıma çıkmadığından çok hoşuma gitti. Özellikle benim gibi kız çocukları olan anneler kardeş sevgisini aşılaması dolayısıyla da ilgiyle takip edecektir.

JAKE, CUBBY, SKULLY, IZZY

Bir diğer favorimiz olan Jake ve Var Olmayan Ülkenin Korsanları. Her ne kadar biraz erkek çocuklarına yönelikmiş gibi görünse de benim kızlarım Korsan Jake ve arkadaşlarının maceralarını izlemeye bayılıyorlar. Jake, Izzy ve Cubby birlikte renkli maceralara yelken açarak iyi bir takim çalışması ile nasıl başariya ulaşılır çocuklara örnek oluyor.Cubby’nin harita kullanma becerilerini kıskanan kızlarımın akıllı telefonlarındaki uygulamaları sayesinde haritalar hazırlayarak evin bahçesinde kendi kendilerine çekip hazırladıkları kısa macera filmleri bile var☺ Korsan Jake’in macera dolu bu çizgi filmi de hafta içleri saat 11.30’da Disney Channel’da yayınlanıyor.
Çocukların ne izledikleri önemli.Onlara hayal gücü ile yaratıcılıklarını kullandıracak,takım çalışması,dürüstlük,arkadaşlık,sevgi,saygı gibi değerleri öğretecek eğlenceli programlara Disney Channel sayesinde kolaylıkla ulaşabiliyoruz.Çocuklarıma her zaman yanlarında olamasam bile güvenle izlemelerine izin verdiğim bir kanal. Umarim tüm çocuklar kazanımlarının arttığı bir tatil geçirirler.


RELATED POST

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.