OKUYORSUNUZ...

NESTLE İYİ BÜYÜSÜN İYİ YAŞASIN

NESTLE İYİ BÜYÜSÜN İYİ YAŞASIN

nestle iyi büyüsün iyi yaşasın4

 

Anneysen.com annelerin ve anne adaylarının buluşup faydalı bilgilerle donandığı bir platform.Zaman zaman seminerlerine,eğitimlerine katılmaktan da mutluluk duyarım.Geçen hafta içinde Nestle “İyi Büyüsün İyi Yaşasın” adı altında anneysen.com iş birliği ile blogger anneler buluştuk.Bu toplantıda Nestle’nin bebeklerin anne karnında başlayan en önemli 1000 gününü kapsayan serüveni hakkında  yeni bilgiler öğrendik. iyibuyusuniyiyasasin.com sitesi bebeklerinizin doğumundan 3 yaşına kadar olan süreçte  tüm annelere uzmanları aracılığı ile çok iyi rehber olabilecek içeriklere sahip yeni bir platform.Nestle projesini işte aşağıdaki sözlerle anlatıyor.

 

nestle iyi büyüsün iyi yaşasın

Hamileliğin ilk günü ile başlayan, yani annelerin henüz minik misafirin varlığından habersiz olduğu andan başlayan ve 2 yaşın sonuna kadar devam eden süreçte ilk 1000 gün çocuk gelişiminde büyük önem taşır. İlk 1000 günde bebekler yaşamlarının hiç bir döneminde olmadığı kadar hızlı büyürler ve ileride kullanacakları zihinsel kapasitelerinin önemli bir kısmına ulaşırlar.

Bugün yetişkinlikte görülen diyabet, obezite ve kardiovasküler hastalıklar sadece yaşam tarzından kaynaklanan hastalıklar olarak görülmemekte direkt olarak erken dönem beslenme ile ilişkilendiriliyor.

Bu sebeple, bebeklerin nasıl beslenmesi gerektiği ile ilgili güvenilir kaynaklardan edinilen pratik tavsiyelerle çocuklarımızın yaşamının ilk gününden itibaren onların gelecekteki sağlıklarına etki etme fırsatına sahibiz.

Ülkemizde hamilelik öncesinde, sırasında ve sonrasında annelerin en büyük ihtiyaçlarından biri güvenilir bilgi kaynağıdır. Fakat en değerli varlıklarımız çocuklarımızın sağlıklı büyüme ve gelişimleri için doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmak zaman geçtikçe daha zor hale geliyor. Günümüzde annelerin bilgi edinme amacıyla danıştıkları kaynaklar arasında internet başı çekiyor.

İnternetten yapılan aramalara bakıldığında ‘bebek’ aramalarda ‘araba’ ve ‘ev’ gibi jenerik konular kadar çok bilgi aranan bir alan konumundadır. Tüm ‘bebek’ ile ilgili aramaların yanına, ‘hamileliği’ eklediğimizde daha da büyük bir bilgi ihtiyacı göze çarpıyor.

Bu ihtiyaçlara cevap verebilmek, annelerin güvenilir bilgiye en kolay yoldan ulaşabilmelerini sağlamak için Nestlé İyi Büyüsün İyi Yaşasın içerik platformunu yarattık. Nestlé İyi Büyüsün İyi Yaşasın ilk 1000 gündeki beslenmenin önemini vurgulayan, bilimdeki en son bulgulara dayananarak güvenilir ve doğru bilgiyi sunan bir eğitim ve içerik platformudur.

Yakın zamanda hayata geçecek olan kullanıcı forumu ile anneler birbirlerine tecrübelerini aktarma ve bu tecrübelerden yararlanma fırsatı bulacaklar.

Nestlé İyi Büyüsün İyi Yaşasın platformu bilgisayar, tablet ve telefon gibi tüm ekranlarda sorunsuz görüntülenebilecek şekilde oluşturulmuş altyapısı ve son derece gelişmiş arama motoru ve filtreleme özellikleri ile annelerin her ihtiyaç duyduğunda yanlarında olmayı amaçlayan bir içerik platformudur.

Bu platformu ayrıca Facebook ve Twitter’dan da takip edebilir, içeriklere ulaşabilir, soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.

nestle iyi büyüsün iyi yaşasın2

Ayrıca toplantıda yenidoğan ve çocuk hastalıkları uzmanı Dr.Gülnihal Şarman “Bebeklerimiz bize ne anlatıyor” başlığında çok değerli bilgilerle dolu bir sunum gerçekleştirdi.Ve sürpriz konuk benim için Rebul Eczaneleri’nin kurucusu Memet Müderrisoğlu oldu.Bebekler için hazırladığı pişik kremi olsun,anneler ile samimi sohbeti olsun ve tabii ki sonrasında hepimizin ismine özel şişelerde hazırladığı parfümleri ile hepimizin gönlünü fethetti:)

 

 


RELATED POST

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.