OKUYORSUNUZ...

MICROSOFT İLE MİNİK PARMAKLAR GELECEĞİ PROGRAMLIYO...

MICROSOFT İLE MİNİK PARMAKLAR GELECEĞİ PROGRAMLIYOR

Coding on laptop

Microsoft Türkiye’nin geçtiğimiz Aralık ayında Türkiye’deki onlarca okulda 5000 çocuğun katılımıyla hayata geçirdiği ve 7-12 yaş arasındaki çocuklara “kod yazma” eğitimi verdiği “Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor” girişimi büyüyerek devam ediyor.Tüm dünyada “Hour of Code” olarak bilinen ve Türkiye’de “Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor” girişimi olarak yankı bulan etkinlik İstanbul’daki Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleşti.Kızlarımda Effect PR davetlisi olarak bu etkinliğe katıldılar.

microsoft hour code

 

 

Microsoft Türkiye

“Minik parmaklar geleceği programlıyor” çalışması için Student Partner programında gönüllü üniversite öğrencilerinden destek alan Microsoft Türkiye, çocukların yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirmek, onları programcılık ile tanıştırarak kod okuryazarlığı bilincini yaymayı hedefliyor. Kod yazmayı öğrenmek, analitik düşüncenin yanı sıra çocukların neden-sonuç ilişkisi hakkında da bilinçlenmesine yardımcı oluyor. Bu eğitim ile birlikte çocuklar çok eğlenceli ve basit programlar ile kendi uygulamalarını yazıp, oyunlarını geliştirebilecekleri kod yazılımı yapabilmeyi öğreniyorlar.Ana hedef  “çocuklar teknolojiyi tüketmeyecek bilgisayarda üretecek

Microsoft’un geliştirdiği ve çocukların programcılığı kolaylıkla öğrenmesi için tasarlanmış olan KODU ve Techdevelop eğitimlerini sizde ebeveynler olarak www.acıkakademi.com web sitesinden ücretsiz ve Türkçe olarak çocuklarınız ile tanıştırabilirsiniz.Böylece çocuklar, istedikleri zaman eğitim almaya, bilgilerini geliştirmeye devam edebilirler.


RELATED POST

  1. Hatice Uras

    17 Nisan

    Amerika ve Avrupa ülkelerinin birçoğunda, artık ilkokullarda bile programlama dersleri verilmeye başlandı. Keşke, gerekli imkanlar sağlansa ve bizim çocuklarımız da, dünyaya ayak uydurabilecek şekilde eğitim alsa. Bu tarz paylaşımlarınızın devamını dilerim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.