OKUYORSUNUZ...

METİN ZAKOĞLU

METİN ZAKOĞLU

metin zakoğlu latigül röportaj

metin zakoğlu latigül röportaj

Herkese merhabalar

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısı ile sizlere Sevgili Metin Zakoğlu röportajımı hazırlamak istemiştim. Yoğunluk dolayısı ile hazırlayamadığım için kendisinden huzurlarınızda af diliyorum. Metin Zakoğlu benim komşum. Evimizin orada,  kendine ait kafe konseptli mekanında haftanın 7 günü tiyatro oyunları sergiliyor.Kendisine rica ettim beni kırmadı hem bir kahve içtik, hem de aklımıza gelen her şeyden konuştuk.

Metin Zakoğlu arkadaşlarının anket defterleri verilerine göre çocukken hayalini kurduğu oyunculuk hayallerine ulaşmış şanslı kişilerden. Kaçımız şu koca dünyada ki koşturmanın içinde gerçekten istediği, gönül verdiği mesleği yapabiliyor? Kendi deyimiyle  ” çocukken oyun olarak algıladığım oyunculuğu şimdi mesleğe dönüştürdüm” diyerek mutluluğunu  ifade ediyor.

Suadiye’de Cafe Theatre adlı mekanında haftanın 7 günü oyun var. Burası yemeğinizi yiyip bir şeyler içerken keyifli, eğlenceli, hüzünlü, hicivli tüm oyunların tadını çıkarabileceğiniz farklı bir mekan. Pazartesi günü “Ben Küçükken Gösterirdim” salı günü “Nedim Saban’ın oyunu, çarşamba günü “Edepsiz Komedi” perşembe günü “Herkes mi Aldatır?” cuma günü “Kabare Mabare” cumartesi günü “Akustik Funny Band” ve pazar günü “Bir Delinin Hatıra Defteri” adlı oyunları izleyebilirsiniz. Bir Delinin Hatıra Defteri bu yıl 19.yılını bitirmenin haklı gururunu yaşıyor. Ben Metin Zakoğlu’nu izlerken dikkat ettiğim bir özelliğini sizlerle paylaşmak isterim. Sevgili Zakoğlu oyunlarında annesinin oldukça hoş sohbet bir insan olduğunu esprili bir dil ile seyircilerine aktarıyor. Aynı zamanda eski bir Türk Halk Müziği Sanatçısı olan rahmetli babasını da anmadan geçmiyor. Sanırım Metin Zakoğlu annesinden güzel konuşma ve babasından da harika bir ses genetiği almış 🙂 O yüzden özellikle cumartesi günü oynadığı “Akustik Funny Band” gösterisini kaçırmayın derim.

Oyunların en yenisi nisan ayında gösterime girecek olan “Zuerbamya Cumhuriyeti” Bu oyunda hayali bir ülkede hayali olaylar anlatılıyor. Merakla bekliyoruz.

Metin Zakoğlu’nun 4 yaşında bir oğlu var. Çocuklar için neler var oyunlarınızda diye sorduğumda önümüzdeki eylül ayı itibarı ile daha öncede yoğun talep gören 3-7 yaş arası çocuklar için interaktif stand up gösterisi haberini verdi.

Metin Zakoğlu öyle bir tiyatro aşığı ki insanın olduğu her yerde oynarım diyerek evinden çıkamayan engelli vatandaşlarımız için bile evlerine giderek gösterilerini yapacak kadar da sosyal bilinci yüksek değerli bir tiyatrocu. Konu engelli vatandaşlarımız olunca her türlü desteği vermeye her zaman devam edeceğinide dile getiriyor.

Eğer sizde bir tiyatro sevdalısıysanız kendisiyle çalışma fırsatı da yakalayabilirsiniz. Zaman zaman tiyatro için genç yetenekler işe alınıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız

Metin Zakoğlu herkese şu güzel mesajı gönderdi: “Layık olduğumuz kişiler tarafından yönetileceğimiz aydınlık günler dilerim”

Kendisini tanımaktan mutluluk duyduğum, yaptıklarını daima keyifle izleyeceğim bu tiyatro aşığı kocaman yürekli adamın Dünya Tiyatrolar Gününü geçte olsa buradan kutlayarak saygılarımı teşekkürlerimi iletirim 🙂 Son olarak Metin Zakoğlu’na sosyal medya ile ilişkisini sorduğumda aktif bir kullanıcı olduğunu öğreniyorum. Sizde takip etmek için şu bağlantıları kullanabilirsiniz. Bol tiyatrolu günler dilerim…

twitter.com/Zakoglu

facebook.com/metin.zakoglu

 www.metinzakoglucafetheatre.com

Bu arada bu yazının altına yorum bırakanlar arasından kura ile belirlenecek şanslı bir izleyici Metin Zakoğlu’nun oyunlarından birine 2 kişilik davetiye kazanacaktır 🙂 Bol şanslar…


RELATED POST

 1. Çok güzel bir yer gerçekten, mutlaka gidip görmek gerekiyor.

 2. Serdar

  5 Ağustos

  Sevgili Esra;

  Gerçekten çok başarılı bir site olmuş. Tebrik ederim. Özellikle bu önerin çok harika bir tiyatro sever olarak istanbulda olduğumda mutlaka görmek isteyeceğim bir mekan.

  • orucesra

   6 Ağustos

   Serdarcığım Metin Zakoğlu enteresan biri:)Buradaki cafe kapandı ama Bodrum’da da devam ediyor.Ama İstanbula gelince mutlaka kahve içelim.Güzel sözlerin içinde ayrıca çok çok teşekkür ederim..Ne derler “eski dost düşman olmaz” 🙂

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.