MÜZİK SINIFI

müzik sınıfı okulu suadiye

Suadiye’de araladığımız bu kapının ardında çocukların eğitim sürecine katkıda bulunacak en önemli konulardan biri olan MÜZİK hakkında konuşuyoruz Sevgili Hayrettin Sarsılmaz ile birlikte 🙂

Kurucu Sevgili Hayrettin Sarsılmaz müzik öğretmeni olarak başladığı iş hayatını kendi hayallerinin peşinden giderek bu okula taşımış. 2008 yılından beri faaliyet gösteren müzik okulunda 5 yaş ve üzeri tüm öğrenciler pedagojik formasyon almış eğitimciler eşliğinde ister birebir, ister iki kişilik özel sınıflarda eğitim görebiliyorlar. Piyano, klasik gitar, flamenko gitar, elektro gitar, keman, viyolensel ve flüt eğitimleri alabiliyor. “Müzik Sınıfı” Sorduk öğrendik 🙂

Biz ebeveynler nasıl anlarız çocuklarımız yetenekli mi diye?

Öncelikle yetenek çalışmayla gelişebilen bir özelliktir. Kaldı ki günümüz eğitim sisteminde her çocuğun farklı şekillerde öğrendiği, farklı zekalara sahip olduğu ve öğrenme modellerine göre çalışmalar yapılması gerektiği bilinmektedir…Çocuklar keyif aldığı, aileden destek gördüğü sürece çok çalışarak dilediği sanat dalına yönlendirilebilir.

Peki müzikten devam edelim.Doğru müzik eğitimine nasıl karar vermeli anne babalar?

Her insanın karakteri nasıl farklıysa beğenileri ve zevkleri de farklıdır. Öncelikle ebeveyn olarak sizin ve çocuğunuzun kendisini mutlu hissedeceği,  eğitim sisteminden  emin olduğunuz bir kurumu tercih etmelisiniz.  Ve özellikle müzik gibi uzun soluklu bir yolculukta başarının uzun ve sabırlı bir çalışma sonrası geleceği unutulmamalıdır. Bizde Müzik Sınıfı eğitim kadrosu olarak öğrencilerimizi donanımlı bireyler olarak yetiştiriyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Müziğe başlama yaşı kaçtır ve doğru enstrüman seçimi nasıl olmalıdır?

Müziği anne karnında öğrenmeye başlıyoruz. Her yaşa uygun bir sanat müzik. Ancak enstrüman eğitimi alması için bir çocuğun kas gelişiminin tamamlanmış olması gerekli. Bu da 4 yaş ve  üstüdür. Enstrüman seçiminde ilk olarak piyano eğitimi ile başlamalarını öneririz kurum olarak.

Benim en çok  beğendiğim “Yıl Sonu Gösterisi”nden bahsetmenizi rica ediyorum

Evet yıl sonu gösterilerimiz bizim de heyecan içinde hazırlandığımız ve çok keyif aldığımız bir buluşma oluyor. Tüm öğrencilerimizin yıl boyu aldığı eğitimlerden bir demet sunmak istiyoruz velilerimize. Fakat izleyicilerimiz yalnızca anne baba olmasın, sanatçı her zaman daha çok alkış ister diyerek anneanne, dede,hala, teyze, dayı kim varsa akraba eş dost onların da bu dinletilerde yer almasına olanak tanıyoruz. Ve inanıyorum ki başta siz olmak üzere bu katılımdan çok mutlu oluyorsunuz tüm velilerimiz olarak 🙂

Ve son olarak ilk kez bu mecradan duyurmuş oluyoruz sanırım sürpriz nedir?

Öğrenme hayat boyu devam etmeli diyoruz ve artık ebeveynlerimiz içinde yeni bir sınıfımız var diye buradan duyuruyoruz. Sizleri de bu keyifli ortamımızda ister yeteneklerinizi geliştirmek için, isterseniz 2014 yılına girerken yeni başlangıçlara imza atmak için aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Sevgili Hayrettin Sarsılmaz’a buradan tekrar teşekkürlerimi iletiyorum. Ben uzun süredir Müzik Sınıfı‘na  çocuklarımı güven içinde gönderdiğimi, çocuklarımın sorumluluk duygularının artmasında bu okulun da katkısı olduğunu sizlerle paylaşmak isterim. Ayrıca büyük yaş grubunda ki çocuklar için konservatuar ve güzel sanatlar lisesi giriş sınavlarına hazırlık dersleri mevcut olup Royal Academy Of Music eğitimi ve sertifikaları da Müzik Sınıfı’nda çocuklarınızı bekliyor. Özellikle müzik eğitimini ileriye taşıyacak olan öğrenciler yüksek öğrenimleri sırasında bu sertifikalar sayesinde çeşitli burslar almaya hak kazanıyorlar.

 

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.