İMZA KIZIN

imza kızın latigül

 

Merhabalar,

Üç arkadaş olan Esra Aylin AKALIN , Selgin GB ve Banu ÖZKAN TOZLUYURT  bir araya gelmişler ve hayallerindeki bu projeyi hayata geçirmişler… Sonra bakın neler olmuş?

114 kadın bu kitapta buluştu…

KIZLARINDAN BABALARINA MEKTUP VAR!

Babalar ve kızları arasındaki o çok özel, kızların tüm yaşamlarındaki en önemli düğümlerden biri olan ilişkiyi, kızları babalarına mektup yazarak anlattılar.

Bir zamanlar babalarının küçük kızları olan üç kadın ‘Hadi’ dedi ve çeşitli yaşlardan, farklı kesimlerden, ayrı görüşlerden, içlerinde tanınmış isimlerin ya da tanınmış babaların kızlarının da olduğu yüzden fazla kadın kağıdı kalemi eline alıp yaşamlarındaki ilk erkeğe, babalarına yazdıkları bir sayfa mektupla onların kendileri için ne kadar önemli olduğunu tüm yalınlığıyla ortaya koydular. Kimi ‘babam keşke hayatta olsaydı,’ diye iç geçirirken kimi ‘zamanında keşke yan yana dururken daha fazla anlatıp birbirimizi dinleyebilseydik,’ diyordu.  Bu hayata hazırlanırken babası kimine güçlü bir dayanak olmuştu, kimisi içinse babası hatırlanması bile  sonsuz acılar veren, en ufak tereddüt duymaksızın küçük kızını terk edip gitmiş bir adamdı.

Bir bakıma hepsi için tek bir gerçek vardı: içlerindeki küçük kız çocuğu salıncakla gökyüzüne doğru yükselip saçları rüzgarla savrulurken arkasında durup onu sallayan adamın güçlü kollarının öne doğru her gidişte kendisini daha yükseğe çıkaracağından emin olmak, salıncaktan inerken bir yeri incinmesin diye elini tuttuğunda onun avucunun sıcaklığını hissetmek istiyorlardı.

Geliri 21.Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV) kanalıyla, çocukların eğitimi için bağışlanacak olan bu kitap, belki de daha önce ortaya konmamış “nasıl bir kız babası” olunacağının bir kılavuzu niteliğinde.

Kadınlar yazdıkları mektuplarla kendi dünyalarından bir kapı açtılar. Size de bu kapının ardındakileri keşfetmek kalıyor…

Bir de bakmışsınız elinizde kağıt kalem, siz de mektup yazıyorsunuz ya da üzerinde “İmza: Kızın” yazan bir zarf ellerinizde duruyor… Kim bilir?

Ben kendisini tanımaktan çok mutlu olduğum Sevgili Banu Özkan Tozluyurt ile hem keyifli bir sohbet yaptım hem de sizin için yine bu kitabın serisi olacak olan İmza:Karın adlı kitabı hakkında da bilgiler aldım. Sarsıcı bir kitap daha yolda sevgili hanımlar beyler… Banu bana bu kalabalık ve yoğun zamanında değerli vaktini ayırdığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. Tatlı, huzurlu, keyifli, olduğu gibi görünen bu sevgili arkadaşımın diğer projelerininde başarılı olmaması için bir neden göremiyorum. Bence Banu her zaman ektiğini biçecek insanlardan. Sevgilerimle…

 


RELATED POST

  1. Esra’cım diğer iki arkdaşım adına da sana çok teşekkür ediyorum, desteğin çok önemli. İyi ki varsın iyi ki tanımışım seni

    • orucesra

      12 Şubat

      Bende bu koşturmacanın içinde bana vakit ayırdığın ve böyle güzel şeyler yarattığın için sana teşekkür ederim.

  2. […] Tozluyurt… Daha önce bir çok  kez bu sayfalara konuk oldu. İmza Karın, İmza Kızın, İmza Ben kitaplarının yazarı olur kendisi…Meslek […]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.