OKUYORSUNUZ...

FİNANSBANK KREDİ KARTI MAĞDURUYUM

FİNANSBANK KREDİ KARTI MAĞDURUYUM

finansbank

 

Bayram tatili başlamadan önce pek sık kullanmadığım kredi kartımın son ödeme günüymüş. Hazır evde otururken ödemesini göndereyim dedim. Açtım ekstreyi ödeme tutarlarına bakmak için “OGS Ziraat satış” diye bir kalem harcama gördüm. Ben bu kartı kullanmıyorum aktif olarak. Yalnızca belli başlı bazı ödemelerimin otomatik ödemesi ve eskilerden kalan taksitlerim var. 2012 yılında sattığım arabamın ogs ödemesi bu kartta tanımlıydı ama üzerinden bunca zaman geçmiş.Ayrıca daha cihazıda iade etmedim evde çekmecemde duruyor. Biraz inceleyeyim dedim gerilere giderek. Ara ara kartımdan tutarların çekildiğini gördüm. İlk an tepki olarak Ziraat Bankası çağrı merkezini aradım. Bana ait 44TL fazla ödemem gözüktüğünü onun dışında 2012 yılında en son ödemenin alındığını hesap aktif olmadığı için başka bilgiye ulaşamadıklarını bankaya gidersem çözebileceğimi söylediler. Tabii kalktım bankaya gittim orada da bir laf kalabalığı,aynı söylemler boşuna zaman kaybı ve sinirden alacağımıda almayıp KGM telefonunu yazdıkları kağıt ile eve geri dönüş….
Ardından Karayolları Genel Müdürlüğü çağrı merkezi ile oldukça hararetli tartışmalar yaşadım. En nihayetinde hem Ziraat Bankası hem de KGM benden kesinlikle böyle bir ücretin çekilmediğini bunu kartımın bankası ile görüşerek harcamanın nereden yapıldığını tespit edebileceğimi ortak bir dille ifade ettiler. Finansbank ile görüşmem sonrasında bana harcama ile ilgili bir türlü net cevap veremeyen çağrı merkezi çalışanlarına “sizin bir yöneticiniz yok mu yahu kartımdan para çekiliyor sinir olmuşum bir muhatap olacak kişi” diye yalvarmalarımın boşa çıkması neticesinde kartımı iptal ettirdim. Ve bir dosya numarası ile şikayetimi aldıklarını ve 45 gün incelemeye gireceğini söylediler.Bu arada bana verilen cevabı da buraya yazmalıyım ki güvendiğimiz bankaların bu teknolojik çağda söyleyebildikleri bilgilere ne kadar itibar etmeliyiz sizlerde karar verin diye! İlk görüştüğüm çağrı merkezi elemanı bana itiraz ettiğim son harcamanın kartımın manyetik alanı ile yapıldığını iletti. Yani bu demek oluyorki ben aracımın ogs kgs si bitmiş ,gitmişim,kartımdan çektirmişim ama haberim yok. Sonrasında görüştüğüm elemanlar ise otomatik ödeme ile paranın tahsis edildiğini benim böyle bir talimatım var mı bana ispat edin dediğimde de yine cevap veremediklerini iletmekten utanç duyuyorum. Diyeceğim o ki demekki büyük tutarlar çekilse bir de üzerine utanmadan sizin mağduriyetinizi düşünmeyi bir kenara bırakın önce ödeyin mantığı ile çalışan tüm bankalara buradan ne desem bilemedim???

Üzerinden geçen 3.gün sonunda cep telefonumda 0 850 222 09 00 gördüğümde “vay be hızlılarmış hemen çözümlediler galiba” diye açtığım telefonda kartımı iptal etmezsem,şu kadar süre kullanım sözü taahhüt edersem ödediğim kart parasını kartıma iade edeceklerini duydum gerisini hatırlamıyorum telefonda açtım ağzımı yumdum gözümü…Zaten sizin yüzünüzden mağdur olmuşum. Bir de hala kandırılmak için rahatsız ediliyorum.

Süreniz başladı Finansbank. Duydunuz zilin sesini! Bana verdiğiniz süre Eylül ayının ortalarına denk geliyor. O zamana kadar doğru bilgilere ulaşıp bana kartımdaki harcama ile ilgili bilgi veremezseniz elimden geleni ardıma koymayacağım.BİLESİNİZ


RELATED POST

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.