OKUYORSUNUZ...

Eylül Ayında Tatil Dönüşü Herkes Aile Ve Çocuk Fua...

Eylül Ayında Tatil Dönüşü Herkes Aile Ve Çocuk Fuarı’nda!

Kış gelmeden, okullar açılmadan önceki son dönemeçte, Kurban Bayramı ve öncesinde de 30 Ağustos Zafer Bayramı tatillerimizin ardından şehir ve iş hayatına keskin dönüş başlamadan az önceki aralıktayız 🙂

Mutsuz muyum? Kesinlikle HAYIR…Çünkü benim hayatım okulların açılması ile daha çok çalışmalı, daha disiplinli bir sürece giriyor ki bu da benim gerçekten sevdiğim bir zaman dilimi.

Bu yılki çalışma tempoma eklediğim yeni heyecanım ile sizlere selam etmek istedim.

Geçen yıldan bu yana, çok tatlı ekip arkadaşlarım ile birlikte çalışıp hazırladığım yeni sunumumu anlatmak istiyorum.

Bu proje kafamda 2016 yılından beri var olan bir düşünceydi. Kızlarım ve arkadaşlarının bazen başına gelen istenmedik olaylar da, bu konu hakkında farkındalık oluşturmam konusunda bir güç oluşturdu.

Dedim ki, çocuklara “interneti nasıl daha güvenli kullanmaları” gerektiğini birileri anlatmalı ve o ben olsam bari 🙂 Ve oldum…

7-13 yaş aralıklarındaki çocuklarımıza siber dünyada karşılaşabilecekleri zorbalıklar olsun, açtıkları sosyal medya hesaplarında nasıl daha güvenli hareket etmeliler gibi bir çok konuda bilgilendirici bir sunum hazırladım.

Bu yolculuğumda alanında uzman bir ekip ile birlikte çalışmayı da ihmal etmedim tabii. Uzman Gelişim Psikoloğu Ayşe Başak Erk,Avukat Esra Baloğlu ve Webmaster Mesut Çelik ile birlikte sunumumu hazırladık, ben de çocuklarımıza bu hikayenin anlatıcısı oldum.

Peki ben bu sunumumu nerelerde ve ne zaman yapıyorum?

Okulların açılması ile birlikte İstanbul’da bazen Anadolu Yakası bazen Avrupa Yakasında, çeşitli mekanlarda çocuklarla bir araya geleceğim. Bu duyurularımı sosyal medya hesaplarımdan paylaşacağım.

Instagram @latigul

Facebook   @latigul

Tw               @latigul

 

esra oruç güvenli internet sunumu

İlk programım ise şöyle; 21-24 Eylül tarihlerinde  Pendik Crown Plaza Asia Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek, İstanbul Asya Yakasında yapılan ilk Çocuk ve Aile Fuarı’nda panel etkinlikleri içerisinde dört gün boyunca çocuklarımıza güvenli internet kullanımını anlatıyor olacağım.

Katılmak isterseniz, fuar hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz, çocuklarınız ve kendiniz için etkinliklere ücretsiz kayıt yaptırmak isterseniz , Goca Fuar Kongre ve Sergi Hizmetleri Proje Danışmanı sevgili Ebru Alpaşar‘ın fuar hakkındaki bilgilendirmesine buyrun;

Türkiye’nin önde gelen fuar şirketlerinden Goca Fuarcılık ile Almanya’nın lider fuar şirketlerinden Messe Berlin deneyimlerimizi birleştirdik ve “Çocuk ve Aile Fuarı” projemizi ortaya çıkardık.

Messe Berlin’in Türkiye’de stratejik partner olarak gerçekleştirdiği ilk fuar projesi olma özelliğini taşıyan Çocuk ve Aile Fuarı ‘Mutlu Çocuk=Mutlu Aile’ temasının üzerine kurgulanmıştır.

Çocuk ve Aile Fuarı’nın ana fikrinde bilinçli olmak vurgusu yer alıyor. Bilinçli Teknoloji Kullanımı, Bilinçli Beslenme ve Sağlık, Bilinçli Eğitim ve Bilinçli Eğlence…

Hedeflediğimiz kesim 0-9 yaş çocuk sahibi aileler, eğitim hizmeti veren kurumlar…

Planladığımız seminer ve atölyelerle her gün bebek ve çocuk gelişimi ile ilgili ebeveynlere ve eğitimcilere yönelik birden fazla konuyu işlemek üzere hazırlanmaktayız;

Bebek / çocuk beslenmesi ve sağlık, çocuk gelişiminde oyunun önemi, doğa ve çevre bilinci, çocuk ve aile ilişkileri, çocuk edebiyatı, yenilikçi teknolojiyi kullanan ürünler, özel gereksinimli çocuklar, işitme sağlığı, hamileler, doğum ,vücut bakımı ve beslenme gibi pek çok farklı konuyu ele alacak olan sosyal sorumluluk panellerimiz aracılığı ile çocuk yetiştiren ve büyüten her kesimden ebeveyni, doğru kaynaklardan bilgilendirmeyi hedefliyoruz.

Birçok ilk’lere sahip “Çocuk ve Aile Fuarı”, etkinliğimiz, önemli bir sosyal sorumluluk misyonu da taşıyor:

Çocuklar İçin Engelleri Kaldıran İlk Çocuk ve Aile Fuarı Olmak…

Bu noktada etkinliğimize, işitme kayıplı çocukların etkin eğitim almalarını sağlamak, koklear implant (Biyonik Kulak) sayesinde işitmeye başlayan çocukların gerçek potansiyellerini kullanarak topluma ve kendilerine katma değer yaratan kişiler olmalarını sağlama hedefi olan, Çocuk Eğitim Derneği ‘ ne (ÇED) de hem onlara destek olmak hem de rehabilitasyonun gerekliliği konusunda farkındalık yaratmak için yer veriyoruz. Çocuk Eğitim Derneği faaliyetlerini web sitelerinden inceleyebilirsiniz. www.cocukegitimdernegi.org

Hedefimiz, sosyal sorumluluk projemiz olan panellerimiz aracılığı ile ailelere ulaşarak az bilinen ama oldukça önemli olan bebek ve çocuklarda işitme kaybına dikkat çekmek olduğu kadar pek çok farklı konuda yaşam farkındalığını vurgulamak ve bunu temsil eden, topluma ve çevreye fayda sağlayan sosyal etki yaratan ürün ve hizmetleri, bilgileri, yaşam hikayelerini, referans noktalarını öne çıkarmak ve sürdürülebilir bir aile / yaşam platformu oluşturmaktır.

Fuar ve sosyal sorumluluk panel etkinliklerimize katılım tamamen ücretsiz olarak web sitemiz www.cocukveaile.ist adresi üzerinden online kayıt yoluyla gerçekleşecek olup, alan uzmanı ve fikir önderi kişilerin destekleriyle, sürprizlerle dolu olarak son hızla katılımcılarımızla birlikte ailelerle buluşmak üzere gün saymaktayız..

Bu ilk ve farklı projemizde herkesi bizimle birlikte bu misyonu paylaşmak, iyiliği çoğaltmak üzere bekliyoruz..


RELATED POST

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.