OKUYORSUNUZ...

DEHB (DİKKAT EKSİKLİGİ HİPERAKTİVİTE BOZUKLUGU...

DEHB (DİKKAT EKSİKLİGİ HİPERAKTİVİTE BOZUKLUGU

Boy holding blackboard

Herkese merhabalar

Sizce de çocuklarımızı DEHB (dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu) konusunda doğru bilgilendirmenin zamanı gelmedi mi artık?

“Sınıfta dolanıp duruyorum, çünkü sıkılıyorum…
Öğretmenim yerime oturmazsam beni sınıftan atacağını söyleyip duruyor. Konuşarak ve her şeye burnumu sokarak herkesi rahatsız ediyorum.”
“Herkes bana, ‘Hayal kurmayı bırak!’ deyip duruyor.
“Ben daima hata yapan çocuğum!”
İşte anlaşılmadıklarını düşünen, çoğunlukla kendilerini kötü hisseden dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olan çocukların dile getirdikleri…

Hiperaktivite ve Hayat bir masalla hem çocuklara hem ebeveynlere DEHB’yi anlatıyor. Bu sorunla yaşayan çocukların neden benzersiz olduklarını ortaya koyarken; ailelere, eğitimcilere, terapistlere ve DEHB’li çocukları anlamak ve gelişimlerine katkıda bulunmakla ilgilenen herkese eşsiz bir kaynak sunuyor. Bebekler neden ağlar? Neden sürekli kucakta tutulmak isterler? Bebeklerin uyku saatlerindeki düzensizlikler nasıl aşılabilir? Tuvalet eğitimi vermenin en iyi yöntemi nedir? İlk yıllar zekâ gelişimi açısından ne kadar önemlidir?

Bir anne olarak ne kadar da çok sorumuz var değil mi? 🙂 

İşte tamda  kafamızı  kurcalayan tüm sorulara cevap bulmak ve   Hiperaktivite ve Hayat kitabının yazarı dünya çapında tanınmış yazar-klinik psikolog, Laura Wolmer ile tanışmak için Şişli Terakki’de buluştuk geçtiğimiz hafta başında . Doğan Kitap yayınevinden çıkan bu kitaba yalnızca ailelerin değil tüm eğitimcilerin de gerekli ilgiyi göstermesini ümit ederim.

Yazar Laura Wolmer bizlere kitabında bu çocukları ve çocukların kendi içlerinde neler hissettiğini  , “Düzen Ülkesi” ve “Karmaşa Ülkesi” diye masal haline getirerek  rehber niteliğinde  bir kitap hazırlamış. Bu değerli çalışması için kendi adıma bir kez daha teşekkürlerimi iletmek isterim.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.