OKUYORSUNUZ...

Çocuk Dostu Medya Günü!

Çocuk Dostu Medya Günü!

da vinci learning latigul.com

Şimdi ki çocuklar hem çok şanslı hem de bazen bizim kadar şanslı değil.Geçen hafta sonu sorumlu televizyon izleyiciliğini misyon edinen Da Vinci Learning Eğitim Kanalı daveti ile The Zone by Finansbank’da düzenlenen Çocuk Dostu Medya Günü’ne davetliydik.İçeri girer girmez bilimin eğlenceli yüzü ile karşılaştık.Aşağıda sizlere fotoğraflar eşliğinde göstermeye çalışacağım.Ama önerim çocuklarınız ile birlikte gidip görmeniz veya mutlaka okullarını böyle bir mekandan haberdar ederek okul gezisi olarak görmelerini sağlamanız olabilir.

Da Vinci Learning Oditoryumu’nda uzay, teknoloji, bilim, tarih, kültür, sanat ve matematiğin ne kadar eğlenceli dersler olduğunu yaşayarak,görerek,deneyimleyerek görüyor burada çocuklar.Tüm bu alanlar bittikten sonra içeride sürpriz bir şekilde yan yana dizilmiş otuz beş adet trambolin olduğunu sizlere söyleyemem yalnız:)Ben bile bu sergiyi gezmeye bayıldım.Hele asal sayılar için tasarlanmış kapılarda kızlarımla birlikte kendi aramızda yarışmak çok eğlenceliydi.Size yalnızca bu kapılardan biraz söz edeceğim.Ama sizde bana burayı gezmek görmek için söz verin lütfen.
Karşınızda dört adet üstünde rakamlar yazan kapı var.Siz işlemler yaparak asal olan sayıyı bulduğunuzda kapıyı açıyorsunuz ve tekrar kapılar karşınıza geliyor.Doğru cevapları bulduğunuz kapılarda alkışları alarak çıkışa ilerlediğiniz bir labirent oyunu bu.Bayıldım.Ama bu oyunu Sude kazandı…Birde ailemizin en çok sevdiği Pi Sayısı var ki.Biz geleneksel olarak her 14 Mart tarihinde görkemli bir şekilde kutluyoruz zaten…Bence mutlaka görülmeli diyorum.Böyle bir oditoryum herhangi bir Avrupa şehrinde olsaydı çocuklarımızı mutlaka götürmek isterdik.Lütfen sizlerde anne,baba ve eğitimci olarak ülkemizde eğitime destek amaçlı açılan bu platformlara gereken ilgi ve özeni gösterin.

Çocuk Dostu Medya Günü

Sergi bitip sıra dinlenmeye geldiğinde çocuklar şaşırtıcı ve interaktif Da Vinci Learning Özel Gösterimi ile eğlenceli bilim deneylerini izlemeye başladılar.Biz anne babalarda Türkiye Barista Şampiyonu Serkan İpekli’nin hazırladığı kahveler ve Bröd Nişantaşı tarafından güne özel üretilmiş çikolatalarımız ile onların mutluluğuna ortak olduk.Sevgili arkadaşlarım Eğitimci Banu Özkan Tozluyurt ve Teknolojik Anneler Kurucu Ortağı Derya Divrikli ve Da Vinci Learning Ülke Müdürü Banu Canözkan ile birlikte çocuklara doğru bir medya okuryazarlığı kazandırmak için aileler nelere dikkat etmeli diye konuştuk.Da Vinci Learning Ülke Müdürü Banu Canözkan tavsiyeleri aşağıdaki gibi

Türkiye’de eğitim ve okullar aileler için her zaman öncelikli konular arasında yer alıyor. Gündelik hayatta, mevcut eğitim sürecini destekleyen veya sekteye uğratan birçok rutinin başında ise ebeveynlere göre internet ve TV gibi mecralar geliyor. Çocuklar çok küçük yaşlarda özellikle televizyon ve beraberinde çizgi filmleri izlemeye başlıyorlar. Biz bu anlamda hem anne babaların hem çocukların ihtiyaçlarını aynı anda karşılayacak bir kanal oluşturmaya çalıştık. Çocuklar eğlenirken birçok yeni bilgiyi, merak etmeyi ve dünyayı sürekli keşfetmeyi öğreniyor, anne babalar ise çocuklarına doğru bir medya okuryazarlığı kazandırarak, güvenli ve faydalı bir TV izleme deneyimini gönül rahatlığını yaşatıyor.

Çocukların TV karşısında bir patates çuvalı gibi oturmalarını istemiyoruz. İçinde bulunduğumuz ve her geçen gün daha da hayatımıza giren medya çağında Pasif TV izleme deneyimini ortadan kaldıran bir konsept sunuyoruz. TV karşısında geçirilen zamanın aile içindeki iletişimi artıran, çocukların eğitimine katkı sağlayacak saatler olmasını sağlıyoruz. Da Vinci Learning ile aileler çocuklarına bir kısıtlama getirmeden gönül rahatlığı ile bu eğlenceli ve eğitici zaman için izin verebilirler.

Ayrıca, bu misyonumuzu sadece ekranda gerçekleştirmekten çok, dışarıda mümkün olan her platforma taşımaya gayret gösteriyoruz. The Zone ile yaptığımız eğitim ortaklığı da bu vizyonumuzun değerli bir parçasıdır. En iyi eğlenceli eğitim programlarını bulmak için verdiğimiz çaba hiç bitmeyecek. Çünkü bizler keşfetmenin heyecanını ve öğrenmenin verdiği mutluluğu biliyoruz ve bunu yeni nesillere de aşılamak istiyoruz.Da Vinci Learning TV’nin amacı, akşam yemeğinde masa başında toplanan ailenin konuşmasını sağlamak…


RELATED POST

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.