BARAKA YOGA

Malum bizim zamanımızdan bugüne spor bile değişti artık dünyamızda…Mesela bizim zamanımızda aerobik vardı. Şimdi pilates var, yoga var, hayat çok hızlı ilerliyor. Aslında şimdi var demekte yanlış tabii ki. Bu disiplinlerin çoğu vardı. Artık gençlerin eğitimleri ve girişimcilikleri sayesinde daha ulaşılabilir oldu diyebiliriz. İşte bende tam bu noktada sizi Sevgili Ece Ekincioğlu ile tanıştırmak istedim. Ece bir yoga eğitmeni ve kendi yaşadığı dairesini “Home Studio” şeklinde kullanmaya karar vermiş. Ece haziran ayı için Kaz Dağları’nda  bir yoga meditasyon kampı düzenliyor. Gelin şimdi hep birlikte sözlerine kulak verelim…

Yoganın faydaları nelerdir?
Yoga spordan farklı bir uygulamadır. Fiziksel, zihinsel, duygusal açıdan bizi etkiler. Bazen düşüncelerimiz başka bir yerde olur, yoğun olur, ama bedenimiz yorgundur veya tam tersi. Yoga ile beden, zihin ve nefes dengelenir. İlk dersten sonra bile kendimizi rahatlamış, uzamış, dinlenmiş hissederiz.

Yoganın özetle faydaları:

 • Yoga yaparak gün içinde tükenen enerjinizi tazelersiniz.
 • Stresinizi azaltırsınız.
 • Doğru nefesler alarak gevşer, rahatlarsınız.
 • Kronik rahatsızlıklarınızdan kurtulabilirsiniz.
 • Kendinize olan saygınız artar, bedeninizin duruşu düzelir.
 • Zihinsel karmaşanız azalır, duygusal dengenizi yakalarsınız.
 • Düzenli olarak yoga yaparak, yoganın şifasını tüm hayatınızda hissedebilirsiniz.

 

Yoga kesinlikle bir din değildir. En çok bu konuda çok yanlış bir önyargı var. Yoga sizin psikolojik ve fiziksel açıdan sağlıklı olmanızı sağlayan bir disiplindir.

Stüdyomuzda gerçekleşen derslerde doğru nefes alıp vermeyi öğreniyoruz, bütün kaslarımızı çalıştırıyoruz, bedenimizi esnetiyoruz. Sadece gevşeme gibi algılanmasın yoga, çok ciddi fiziksel bir çalışmadır aynı zamanda. Zihinsel, fiziksel ve psikolojik olarak güçlendiğinizi, rahatladığınızı hissedersiniz yogasonrasında. Önemli olan düzenli olarak yapmak. Haftada 1 ile başlanabilir.

Kimler yoga yapabilir?
Herkes yoga yapabilir, her yaşta yapmak mümkündür. Fiziksel rahatsızlığı olan kişilere özel program da çıkartıyoruz. Stüdyomuzda Hamile Yoga dersleri de gerçekleşmektedir. Boyun- bel bölgesinde rahatsızlıkları olan kişiler Boyun- Omuz- Sırt için Yoga dersimizi tercih edebilirler. Temel Yoga ve VinyasaYoga derslerimiz daha hareketli derslerdir, yoganın temellerini öğrenmek için idealdir. Yoga yapmak isteyen kişiler bizimle iletişime geçebilirler.

Hafta içi akşam üstü ve cumartesi sabah derslerimiz yer alıyor programda. Ücretler için www.barakayoga.com sitesini ziyaret edebilir ilgilenenler. Fiyatlarımız uygundur. Örneğin: Tanışma paketimiz, 1 hafta sınırsız katılım 50 TL.

Son söz:
Yogayı anlatmak yerine, ilgilenen herkese bir kere bile olsa bir derse gelip denemeyi öneriyorum. Tüm önyargıları bir kenara bırakıp, kendize özel sadece 1 saat ayırıp, yoganın ne olduğunu deneyin. Doğru nefes almayı, doğru durmayı, omurganızı, belinizi, boynunuzu rahatlatmayı, tüm bedenizi derinden çalıştırmayı, stresinizi azaltmayı, daha kaliteli bir yaşam sürmeyi isteyen herkesi yogaya davet ediyorum.

Ehhh yogayı bu kadar çok seven ve hayatını buna göre düzenleyen biri olarak Sevgili Ece siz kıymetli okurlarıda düşündü. Ve bu yazıya yorum bırakan  Latigül okuyucularından 3 kişiye 1 Haftalık Tanışma Paketi armağan etmek istediğini iletti. Bende kendisine bu ince düşüncesi için teşekkür ediyorum. Ece ile yoga derslerine  katılmak için  isim yazıp 31 Mayıs’a kadar mail adreslerinizi bırakmayı unutmayın…

 

baraka yoga baraka yoga

 

 

 

 

20130517-011532.jpg       20130517-011559.jpg

20130517-011628.jpg   kaz dağları yoga


RELATED POST

 1. Hatice Sönmez

  19 Mayıs

  elinize saglık güzel bir yazı ve çok güzel bir hediye:))

 2. tanşıl

  20 Mayıs

  Ece’nin “baraka”sı hayatımda bulunduğum en huzurlu mekanlardan. Hayatımdaki belirsizlikler bir bir çözülsün, ilk fırsatta sürekli müşterisi olmayı hedefliyorum 🙂 Görüşmek üzere Ece’cim 🙂

  • orucesra

   20 Mayıs

   Ne güzel belki beraber başlarız:))

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.